Kort tenisowy GOSIR Frysztak
Plac zabaw GOSIR Frysztak
Korty tenisowe Strzyżów
Stadnina koni, hipoterapia w Stępinie
Park trampolin w Krośnie
Rezerwat przyrody ,, Kamienne Herby ‘’, szlak turystyczny
Rezerwat przyrody ,, Góra Chełm ‘’
Winnica ,, Sztukówka ‘’ we Frysztaku
Kościół w Lubli z XV w
Kościół w Gogołowie z XVII w
Atrakcje regionu
Spływ kajakowy ( wypożyczalnia kajaków i organizacja spływu ) na trasie Krosno-Markuszowa. Każda pora roku daje zupełnie inne wrażenia i możliwości. Spływ jest atrakcyjny pod względem krajobrazowym, przyrodniczym i historycznym. Trasa przebiega przez okolice Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego oraz przez przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką
Basen kąpielowy GOSiR Frysztak to teren o powierzchni ponad 6500 m 2. Ogrodzony teren kryje w sobie koronę basenów z trzema nieckami basenowymi i atrakcjami wodnymi, tereny zielone do plażowania, obiekty sportowe, plac zabaw oraz bar wraz z ogródkiem piwno-grillowym. Dzięki 19-sto letniemu doświadczeniu gwarantujemy komfort i najwyższej jakości usługi. Nasz obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Stadnina usytuowana jest w wyjątkowo atrakcyjnym rejonie Pogórza Strzyżowskiego, na szczycie grzbietu Dział - potocznie zwanego Dziołem, w otulinie Czarnorzecko Strzyżowskiego Parku krajobrazowego.
Tunel schronowy w Stępinie-Cieszynie – naziemny schron kolejowy we wsi Stępina na granicy z wsią Cieszyna w województwie podkarpackim, wchodzący w skład kwatery głównej Hitlera "Anlage Süd" z okresu II wojny światowej. Tunel w Stępinie, nazywany schronem nr 1, ma 393 metry długości i ściany o grubości przekraczającej 2 metry; jego cechą charakterystyczną jest lekko łukowaty kształt. W dniach 27–28 sierpnia 1941 roku na terenie kwatery w Stępinie doszło do spotkania Hitlera z Benito Mussolinim; w tunelu schronowym zatrzymał się wówczas pociąg sztabowy Hitlera.
Rezerwat składa się z dwóch osobnych części przedzielonych rzeką Wisłok. Rezerwat przyrody "Herby" został utworzony w 1999 r. i obejmuje obszar lasu o powierzchni 145,85 ha, położony w granicach gmin Frysztak i Wiśniowa w Nadleśnictwie Strzyżów w Czarnorzecko - Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych oryginalnych wychodni skalnych zlokalizowanych na grzbiecie pasma Herbów, porośniętego lasami grądowymi i buczyną, odsłoniętych utworów skalnych oraz malowniczego przełomu Wisłoka - "Bramy Frysztackiej".
Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy.
Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych zapoznać się natomiast można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego.
Winnica Widokowa to miejsce dla każdego, kto szuka chwili odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Nasz mały raj na Ziemi znajduje się na wzgórzach podkarpackiej miejscowości Kombornia, a degustacjom tworzonego przez nas wina towarzyszy widok na przepiękną panoramę: od słynnych Bieszczadzkich Połonin aż po rozświetlone po zmroku podkarpackie miasta i miasteczka takie jak Iwonicz Zdrój, Krosno czy Jedlicze. Widokowa znajduje się na wysokości 470 metrów nad poziomem morza, dlatego można u nas podziwiać widok na Pogórze Gorlickie, a przy sprzyjających warunkach nawet dostrzec dalekie Tatry. Horyzont, który stanowi tło naszej winnicy w sumie ma długość ponad 100km. Nasi bliscy zwykli mówić, że Widokowa to miejsce „wyjątkowo wyjątkowe”- odwiedźcie nas, a sami zobaczycie dlaczego.
Zamek kamieniecki – obecnie ruiny gotyckiej XIV-wiecznej, rozbudowanej w stylu renesansowym w XVI wieku budowli na pograniczu Korczyny i Odrzykonia, w powiecie krośnieńskim, w województwie podkarpackim, w Polsce Widoczne są pozostałości budynków mieszkalnych i kaplicy. W tej części zabytku mieści się małe muzeum.
Na podstawie tego 30-letniego sporu napisał komedię Zemstę. Rezerwat jest położony w obrębie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego i stanowi jedną z największych jego atrakcji.