Zamów przyjęcie do domu - szczegóły »

O nas

Restauracja i Hotel „Pod Herbami” to urządzone ze smakiem i dbałością o każdy szczegół miejsce stworzone z marzeń i pasji do gotowania. Obiekt położony jest w okolicy Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego oraz szlaku turystycznego „Kamienne Herby” w Pułankach, niedaleko Frysztaka.

O nas

Wyśmienita kuchnia

Oryginalność kuchni opiera się na doświadczeniu, innowacyjności w tworzeniu potraw. Jest łączeniem tradycyjności z nowoczesnością. Menu oparte jest na pieczołowicie dobranych, świeżych i naturalnych produktach i ziołach, dzięki czemu nasze dania nie tylko smakują niepowtarzalnie i wyjątkowo, ale również pięknie wyglądają.

Wyśmienita kuchnia - 2
Wyśmienita kuchnia - 3

Historia

Pierwotnie była to szkoła wybudowana w latach 1958-1965 w ramach akcji społecznej "1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”.

Nazwę szkół „tysiąclecia” nawiązano do obchodzonych uroczystości 1000-lecia Państwa Polskiego, przypadających na rok 1966. Hasło budowy „1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego” ogłosił Władysław Gomułka, 24 września 1958 r. W sumie w ramach akcji wybudowano 1417 "tysiąclatek", a jedną z nich była właśnie szkoła w Pułankach gdzie obecnie znajduję się Hotel Pod Herbami.

Nazwa Hotelu nawiązuje do historii terenu i okolic, gdzie na szczycie góry wśród lasów granicznych znajduję się skała z wyrytymi herbami.
Repliki tych herbów znajdują się na budynku hotelu, przy głównym wejściu.

O nas
Herb Dołęga
Herb z okresu Dynastii Piastów. Rok powstania 1109-1120.
O nas
O powstaniu tego herbu mówi dwunastowieczna legenda: W czasach kiedy Bolesław Krzywousty z Prusakami wojował, rycerz Dołęga herbu Pobóg z zasadzki, wodza wojska Pruskiego tak dobrze z kuszy ugodził, że go z konia zwalił. Za tę przysługę od Króla do ojczystego herbu swego, wziął strzałę, a herb od imienia jego Dołęga został nazwany.
Herb Radwan
Herb z okresu panowania króla z dynastii Piastów. Powstał w XI wieku. Herbem pieczętowało się 286 rodów.
O nas
Legenda głosi: Podczas wojny Bolesława Śmiałego z Rusią, wysłany na podjazd z niewielkim oddziałem rotmistrz Radwan, przypadkiem natrafił na obóz nieprzyjaciół. W czasie potyczki Rusini rozproszyli garstkę Polaków i odebrali im sztandar. Radwan, chcąc swoich żołnierzy podnieść na duchu, skoczył do pobliskiego kościoła, skąd wziąwszy chorągiew, ponownie zebrał rycerzy i uderzył na wroga. Rusini myśląc, że nadeszły posiłki na pomoc Polakom, zaczęli uciekać. Natomiast dzielny rotmistrz otrzymał herb z kościelną chorągwią.
Herb Topór
Jeden z najstarszych szlacheckich herbów polskich. Jego powstanie datowane jest na lata 1464–1480.
O nas
Ród Toporczyków w średniowieczu był jednym z najbogatszych i zajmował często drugie miejsce w Państwie po rodzinie królewskiej (m.in. funkcje wice-króla). Przypuszcza się, że pozycję swą zawdzięczali pochodzeniu od książąt Wiślan. Są też nosicielami dojrzałego chrześcijaństwa w czasach początku państwowości polskiej co zgadzało by się z faktami o wcześniejszym przyjęciu chrztu przez Wiślan. Doprowadzało to nieraz do konfliktu z rodziną Piastów.